Nr 1 na świecie

Dwuletnia gwarancja bez limitu kilometrów

GWARANCJA

System gwarancji krajowej ASSISTANCE

ASSISTANCE

Montaż w fabrycznie nowych samochodach bez utraty gwarancji producenta

Montaż w fabrycznie nowych samochodach

Wsparcie centralnego działu technicznego

Wsparcie centralnego działu technicznego

Ogólnopolska sieć autoryzowanych zakładów montażowych

sieć autoryzowanych zakładów

Ubezpieczenie nowego samochodu z instalacją LPG

Ubezpieczenie nowego samochodu

M.T.M. - BRC

HISTORIA

Początek historii BRC to lata 60 – te i małe przedstawicielstwo lokalne w Cherasco. Pod koniec lat 70 – tych Romano Bogetti właściciel marki BRC podjął decyzję o produkcji wielozaworów, produktu trudno osiągalnego na rynku autogazu. W porozumieniu z Mariano i Piero Costamagna właścicielami marki MTM otworzyli w Cherasco w 1977 roku niewielki zakład. I właśnie te lata przyjmuje się jako narodziny marki BRC.

Wraz ze wzrostem produkcji i poszerzeniem oferty o nowe produkty wzrastał też udział firmy na rynku. Początek lat 90 – tych to produkcja pełnej gamy produktów CNG oraz LPG oraz wprowadzenie na rynek pierwszego elektronicznego systemu gaźnikowego. W 1992 roku Bracia Costamagna nabyli BRC i stworzyli markę MTM - BRC Gas Equipment.

W 1996 roku BRC Gas Equipment wprowadziła na rynek pierwszy włoski LPG oraz CNG system gazu wtryskowego . W 2001 roku poprzez przejęcie MTE, BRC Gas Equipment stało się pierwszym włoskim znakiem towarowym posiadającym know – how niezbędną do planowania, rozwoju oraz produkcji własnych produktów.

W 2002 doszło to połączenia BRC z White Martins I powstała spółka WMTM. W 2005 roku BRC rozpoczęło produkcję kompresorów CNG pod marką BRC Compressors. Stworzenie specjalnej profesjonalnej strefy badań. Rok 2008 to przejęcie przez BRC całkowite spółki WMTM.

Rok 2006 to wielki przełom dla marki BRC i Impco światowego lidera na rynku USA w paliwowym sektorze przemysłowym. Dochodzi do utworzenia Fuel System Solution holdingu notowanego na giełdzie papierów wartościowych w USA. W 2007 roku powstaje projekt BRC GAS SERVICE, który ma na celu stworzenie autoryzowanej sieci warsztatów BRC.

W 2008 roku, w wyniku dotacji rządowych gazowych BRC dodatkowo wzmocniło swoją obecność we Włoszech i zaowocowało otwarciem w ciągu kilku miesięcy linii montażowych do konwersji nowych samochodów DOEM niedaleko Livorno we Włoszech i Błoniu w Polsce

W 2009 roku BRC zakupiło argentyńską firmę Tomasetto Achilles dzięki czemu wzmocniła swoją pozycję na rynku Ameryki Południowej. Rok 2010 to przejęcie Kanadyjskiej Firmy Fuel Maker produkującej kompresory CNG. Powstaje nowa marka BRC Fuel Makers jednostka produkująca urządzenia (kompresory) CNG do tankowania zarówno dla osób prywatnych jak i flot. W 201 roku GFI Control System będące częścią amerykańskiej grupy Impco zostaje wcielone w szeregi BRC.

Rok 2011 to także powstanie BRC Electronic Division produkująca szeroką gamę podzespołów elektronicznych będących integralną częścią działalności BRC. W lutym 2012 roku zostaje otwarty w Cherasco specjalna dedykowana jednostka produkująca włoską elektronikę.

Rok 2012 to także zainicjowanie nowej działalności pod nazwą CUBOGAS specjalizującej się w produkcji CNG kompresorów i kompletnych stacji tankowania CNG poszerzając w ten sposób ofertę włoskiej marki BRC stającej się światowym liderem na rynku autogazu.

W roku 2015 Indyjski oddział Rohan BRC Gas Equipment otworzył niedaleko Ahmedabad nową fabrykę o powierzchni 6000 m² zatrudniając 60 osób na trzech liniach produkcyjnych. W fabryce produkowano główne podzespoły systemów CNG. Cały projekt począwszy od projektowania do realizacji i zarządzania był kierowany przez włoskich inżynierów.

POZYCJA BRC WE WŁOSZECH I NA ŚWIECIE

BRC Gas Equipment jest znakiem towarowym należącym do MTM s.r.l włoskiej firmy będącej włoskim liderem produkującym i sprzedającym kompletne systemy jak i także podzespoły LPG i CNG. BRC Gas Equipment posiada w ponad 70 krajach przedstawicielstwa, obrót za 2015 rok w wysokości 100 milionów Euro, ponad 1000 osób zatrudnionych. Udział BRC Gas Equipment w rynku włoskim to 24% systemy LPG i 23% systemy CNG. BRC to nie tylko produkcja i sprzedaż zestawów i podzespołów CNG i LPG ale to także przydomowe stacje tankowania CNG pod marką BRC Compressors, BRC FuelMakers, Cubogas, produkcja podzespołów elektronicznych – BRC Electonik Division, BRC Car Service. Obecność marki BRC to także BRC Racing Team stworzona do opracowywania i testowania nowych technologii. Współpraca z producentami takich marek jak: Chevrolet, Daimler, Ford, Great Wall, Honda, Hyundai, Kia, MAN, Maruti-Suzuki, Mitsubishi, Nissan, Gruppo PSA, Subaru, Suzuki, Volkswagen.

DZIAŁ ROZWOJU I BADAŃ

Jest to dział, który stworzył pierwszą włoską LPG i CNG instalację układu wtryskowego i pierwszy gazowy system wtrysku benzyny dla pojazdów z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Dzięki ogromnej sieci dilerskiej na całym świcie marka BRC Gas Equipment zapewnia swoim klientom stałą i wykwalifikowaną pomoc w zakresie wsparcia technicznego. Działalność BRC Gas Equipment to nie tylko produkcja, sprzedaż i marketing ale to także liczne kursy i szkolenia techniczne dedykowane dla instalatorów.

KLUCZOWE DANE I LICZBY

BRC jest obecne w ponad 70 krajach .
Udział w rynku włoski to 24% dla systemów LPG I 23% dla systemów CNG
BRC zatrudnia około 1,000 pracowników na całym świecie.
Historyczna siedziba w Cherasco zatrudnia około 600 pracowników I zajmuje powierzchnię 50,000 m² na 9 obszarach produkcyjnych.
Obrót za 2015 zamyka się w kwocie 100 millions euro.
Produkuje rocznie około 500,000 kits CNG LPG.
5 linii montażowych w ramach projektu DOEM
1 Dział Rozwoju I Badań ,
BRC sieć warsztatów montażowych we Włoszech to 500 warsztatów należących do sieci dystrybucji BRC Gas Service i 250 warsztatów należących do BRC Car Service.


FILOZOFIA PRODUKCJI I BRC TECHNOLOGIE

Produkcja to planowanie na poziome zintegrowanym. To działanie powiązanie z realizacją planów czego podstawowym celem jest spełnienie wymagań klienta. Dział Rozwoju I Badań - od zawsze pełnił strategiczną rolę w działalności BRC. To zespół wykwalifikowanych specjalistów zrzeszających w swych szeregach inżynierów odpowiedzialnych za poszczególne dywizje produkcji. Pracują nad tworzeniem nowych systemów spełniających standardy ochrony środowiska działając na obszarze mechaniki, elektroniki oraz inżynierii procesowej.

W 2011 roku BRC otworzyło Dział Rozwoju i Badań zajmujący powierzchnię 4000 m² w którym wykorzystywane są innowacyjne instrumenty pracy takie jak narzędzia do rysowania CAD – 3D, laboratoria w których przeprowadzane są próby statyczne i dynamiczne. Laboratoria posiadają specjalne „ławki” do testów wyposażone w systemy analizy modalnej.

  • Komora klimatyczna służąca do testowania urządzeń w różnych warunkach środowiskowych,
  • Komora termalna umożliwiająca przeprowadzenie testów korozji w róznych warunkach środowiskowych,
  • Elektrodynamiczna wibrująca „ławka”
  • hamownia
  • technologia THT/PTH
  • W roku 2010 BRC powołała do życia BRC Racing Team składającą się z profesjonalnych techników i kierowców którym przyświecał jeden wspólny cel : testowanie samochodów wyposażonych w instalacje LPG w warunkach najbardziej wymagających. Testom poddane zostały samochody rajdowe jako te najbardziej wymagające. Cel został osiągnięty. BRC racing team brała udział w wielu światowych wyścigach samochodowych osiągając wspaniałe rezultaty z udziałem takich samochodów jak: Nissan 350Z GT, 3.500 cc, 6-cyl, 350 hp, LPG monofuel, Seat Leon LPG, the Montecarlo BRC GT W12, unikalny prototyp stworzony we współpracy z Montecarlo Automobile a także LPG Swift Sport 1600. Rok 2013 to prezentacja modelu samochodu Green Hybrid Cup z silnikiem hybrydowym.

    UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. zatwierdź